Днес, 15 март, е рождения ден на актрисата Ева Лонгария позната с ролята си като Габриел Солис избрана от улица Уистерия Лейн в сериала „Отчаяни съпруги“. Тя коментира: „Мисля, че е смешно, когато хората казват, че съм сензация за една нощ, защото работя в това от 10 години.“ Американската актриса с мексикански произход още е продуцент и режисьор. Лонгория участва в няколко рекламни кампании като L’Oréal и New York & Co , наред с други.
Ден: 15.03.2023
Днес, 15 март имен ден имат ….
Имен ден празнуват на 15 март Божко, Божан, Божил, Манол, Емануил, Манчо, Тотьо. Църковният календар на 15 март почита паметта на мъчениците Агапий и още шестима светли мъже, посечени с меч, отстоявайки своята вяра в Христос. В Кесария, Палестина, започнало гонение над християните.
Днес, 15 март, е рожденият ден на Илиана Раева
Илиана Раева, е българска художествена гимнастичка. Родена на 15 март 1963 г. в София. Илиана е едно от „златните момичета“ на Нешка Робева, a в колекцията си има над 280 медала, а 100 от тях от международни състезания. Днес сподели в социалата мрежа Facebook послучай личния й празник Тя е председател на Българската федерация по художествена гимнастика, бивша състезателка и треньорка – на клуб „Левски“. Абсолютна европейска шампионка 1980 г. в Амстердам (печели четири златни и един сребърен медал). Избрана е за „Мис Европа”. Омъжена е за известния футболист Наско Сираков, имат 2 дъщери. Собственичка е на клуба по художествена гимнастика „Илиана“, създаден през 1993 г. През 2017 година Академията за мода я отличава с приза за най-стилни и успешни българи „БГ модна икона“.